Musikk og kultur

Kirkemusikk i Bergen domkirke menighet

Menigheten har et stort musikalsk arbeid, både i egen regi og i samarbeid med andre. I tillegg leies kirkene våre ut til eksterne arangører. Ved forespørsel om leie - ta kontakt med kantoren i den kirken det gjelder, og be om å få tilsendt søknadsskjema for arrangementet. Du kan også laste ned søknadsskjemaet her, som PDF eller som Word-fil.

Vi har sang og kortilbud for alle fra 0-100 år: Babysang, Familiekor, Nykirken barnegospel, Bergen Domkirkes Jentekor og Domkirkespirene, Sankta Sunniva Kammerkor, Maria kantori, Bergen Domkor og Bergen domkirkes pensjonistkor.

Kontakt:

Domkantor Kjetil Almenning ka478@kirken.no

Domkantor Sigurd Melvær Øgaard so342@kirken.no

Kantor i Mariakirken Karstein Askeland ka668@kirken.no

Barne og ungdomskantor Eirik Breivik Minde em833@kirken.no

Les mer på www.kirkemusikkibergen.no